Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Folmentoftvej 14, 7800 Skive · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -15,9 % | -11,8 % | 21,1 % | 31,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 622,2 % | 137,2 % | 7,4 % | 5,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 83,9 % | 27,1 % | 34,3 % | 51,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -19 % | -43,7 % | 61,4 % | 62,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 83,9 % | 27,1 % | 34,3 % | 51,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 16,1 % | 72,9 % | 65,7 % | 48,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 622,2 % | 0 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.500 kr. i 2021 til -4.313 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -4 | -8 | -16 | -4 | +74 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | -16 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -8.986 kr. i 2023 til 89.323 kr. i 2025 (+1094 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -9 | 27 | 89 | +237 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.519 kr. i 2021 til 69.587 kr. i 2025 (+2862 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -4 | -7 | 26 | 70 | +167 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 118 | 212 | +80 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 118 | 212 | +80 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 40.079 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 28 | 0 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 40 | 28 | 60 | 6 | 6 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 40 | 28 | 60 | 124 | 218 | +76 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 27.980 kr. i 2021 til 112.030 kr. i 2025 (+300 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 24 | 16 | 42 | 112 | +164 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 12.099 kr. i 2021 til 106.278 kr. i 2025 (+778 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 5 | 44 | 81 | 106 | +31 % | |
| Passiver i alt | 40 | 28 | 60 | 124 | 218 | +76 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skive — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.