Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bjerrelide 2, 2920 Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,3 % | 6,9 % | 5,4 % | 7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,8 % | 98,3 % | 96,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 8,3 % | 6,9 % | 5,5 % | 7,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,8 % | 98,3 % | 96,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,2 % | 1,7 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 624,7 % | 35,7 % | 15,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.375 kr. i 2021 til -8.328 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -7 | -9 | -8 | +5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.775 kr. i 2024 til -8.328 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -9 | -8 | +5 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 599.537 kr. i 2021 til 678.916 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 600 | 659 | 588 | 491 | 679 | +38 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 599.537 kr. i 2021 til 670.000 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 600 | 657 | 579 | 483 | 670 | +39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.552 | 4.171 | 4.021 | 4.126 | 4.466 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.552 | 4.171 | 4.021 | 4.126 | 4.466 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 133.111 kr. i 2021 til 44.105 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 133 | 537 | 111 | 53 | 44 | −16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.377 | 3.773 | 4.393 | 4.779 | 5.119 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 6.929 | 7.944 | 8.414 | 8.905 | 9.586 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.922.024 kr. i 2021 til 9.292.569 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.922 | 7.935 | 8.396 | 8.758 | 9.293 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.706 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 3 | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.500 kr. i 2021 til 292.938 kr. i 2025 (+4407 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 7 | 18 | 147 | 293 | +99 % | |
| Passiver i alt | 6.929 | 7.944 | 8.414 | 8.905 | 9.586 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte