Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Phistersvej 8, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 16,7 % | 2,7 % | 11,9 % | 18,1 % | 13,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 339,3 % | 583,4 % | >999 % | 518 % | 602,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 75,5 % | 85,1 % | 91,9 % | 83,2 % | 85,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 22,1 % | 3,2 % | 13 % | 21,7 % | 16,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 75,5 % | 85,1 % | 91,9 % | 83,2 % | 85,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24,5 % | 14,9 % | 8,1 % | 16,8 % | 14,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 38,3 % | 60,2 % | 93,3 % | 20,4 % | 7,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -189.632 kr. i 2021 til -388.908 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -190 | -203 | -86 | -302 | -389 | −29 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -189.632 kr. i 2021 til -388.908 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -190 | -203 | -86 | -302 | -389 | −29 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 17.050.065 kr. i 2021 til 14.375.222 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.050 | 613 | 13.203 | 17.121 | 14.375 | −16 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 16.595.907 kr. i 2021 til 13.495.970 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.596 | 2.483 | 11.512 | 15.175 | 13.496 | −11 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16.749 | 11.894 | 7.407 | 10.713 | 13.192 | +23 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.749 | 11.894 | 7.407 | 10.713 | 13.192 | +23 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 9.330.044 kr. i 2021 til 1.052.334 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.330 | 8.157 | 7.286 | 2.877 | 1.052 | −63 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 82.554 | 79.000 | 89.148 | 73.222 | 84.048 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 99.302 | 90.894 | 96.555 | 83.935 | 97.240 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 74.969.809 kr. i 2021 til 83.296.171 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 74.970 | 77.353 | 88.745 | 69.800 | 83.296 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 24.332.397 kr. i 2021 til 13.943.501 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 24.332 | 13.541 | 7.809 | 14.135 | 13.944 | −1 % | |
| Passiver i alt | 99.302 | 90.894 | 96.555 | 83.935 | 97.240 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte