God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vermehrensvej 15, 2930 Klampenborg · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 7,6 % | 1,5 % | 0,6 % | 6,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 52,2 % | 70 % | 150,4 % | 71,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 49,6 % | 49,3 % | 45,2 % | 46,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 15,3 % | 3,1 % | 1,3 % | 13,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 49,6 % | 49,3 % | 45,2 % | 46,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 50,4 % | 50,7 % | 54,8 % | 53,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 43,5 % | 59,4 % | 140,7 % | 66,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 5.663.237 kr. i 2021 til 5.025.389 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.663 | 5.815 | 1.391 | 918 | 5.025 | +448 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.167.299 kr. i 2021 til 4.602.318 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.167 | 5.502 | 1.105 | 416 | 4.602 | +1005 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.030.129 kr. i 2021 til 3.589.402 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.030 | 4.292 | 861 | 324 | 3.589 | +1008 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 52.200 | 55.800 | 54.500 | 52.700 | 54.900 | +4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 52.200 | 55.800 | 54.500 | 52.700 | 54.900 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.217.144 kr. i 2021 til 1.138.846 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.217 | 579 | 1.084 | 2.716 | 1.139 | −58 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.344 | 695 | 1.278 | 2.904 | 1.219 | −58 % | |
| Aktiver i alt | 53.544 | 56.495 | 55.778 | 55.604 | 56.119 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 25.205.100 kr. i 2021 til 26.021.424 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25.205 | 27.997 | 27.508 | 25.132 | 26.021 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 20.744.432 kr. i 2021 til 21.343.716 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 20.744 | 20.078 | 19.578 | 22.045 | 21.344 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.359.335 kr. i 2021 til 1.710.127 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.359 | 1.330 | 1.826 | 1.930 | 1.710 | −11 % | |
| Passiver i alt | 53.544 | 56.495 | 55.778 | 55.604 | 56.119 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klampenborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte