God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Drosselvangen 14, 3230 Græsted · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,9 | 1,1 | 1,3 | 0,9 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,7 % | 5,4 % | 32 % | -30,3 % | -5,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 176,9 % | 148,5 % | 203,4 % | >999 % | 252,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 31,2 % | 47,5 % | 68,6 % | 95,2 % | 63,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 59,8 % | 11,5 % | 46,7 % | -31,8 % | -8,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 163.800 kr. | 99.281 kr. | 249.795 kr. | -104.886 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 31,2 % | 47,5 % | 68,6 % | 95,2 % | 63,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 68,8 % | 52,5 % | 31,4 % | 4,8 % | 36,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 89,3 % | 114,1 % | 153,2 % | >999 % | 156,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 163.800 kr. i 2022 til 567.262 kr. i 2026 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 164 | 596 | 916 | 610 | 567 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 496.647 kr. i 2023 til 590.918 kr. i 2026 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 497 | 667 | 715 | 591 | −17 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 122.042 kr. i 2022 til -23.656 kr. i 2026 (−119 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 122 | 35 | 201 | -105 | -24 | +77 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 122.042 kr. i 2022 til -25.366 kr. i 2026 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 122 | 26 | 199 | -105 | -25 | +76 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 94.048 kr. i 2022 til -19.102 kr. i 2026 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | 20 | 156 | -80 | -19 | +76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 259 | 194 | 146 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 289 | 224 | 176 | 30 | 30 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 108.558 kr. i 2022 til 208.887 kr. i 2026 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 109 | 115 | 233 | 166 | 209 | +25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 215 | 150 | 310 | 236 | 337 | +43 % | |
| Aktiver i alt | 504 | 374 | 485 | 266 | 367 | +38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 157.200 kr. i 2022 til 233.618 kr. i 2026 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 157 | 178 | 333 | 253 | 234 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 225.131 kr. i 2022 til 95.571 kr. i 2023 (−58 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 225 | 96 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 121.504 kr. i 2022 til 133.543 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 122 | 101 | 152 | 13 | 134 | +943 % | |
| Passiver i alt | 504 | 374 | 485 | 266 | 367 | +38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Græsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov