Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Maglebytorv 7, 2791 Dragør · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,6 | -0,3 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -10,5 % | -29,9 % | -4,6 % | -1,4 % | 0,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 104 % | 82,8 % | 77,8 % | 75,4 % | 76,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 5,9 % | -20,2 % | -27,7 % | -31,6 % | -31,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -178,9 % | 148,5 % | 16,5 % | 4,3 % | -1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -385.608 kr. | -550.740 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 5,9 % | -20,2 % | -27,7 % | -31,6 % | -31,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 94,1 % | 120,2 % | 127,7 % | 131,6 % | 131,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 83,2 % | 56 % | 36,8 % | 17,9 % | 26,5 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 484.595 kr. i 2021 til 8.078 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 485 | -124 | -68 | -22 | 8 | +136 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 870.203 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 870 | 427 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -290.175 kr. i 2021 til 8.078 kr. i 2025 (+103 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -290 | -551 | -68 | -22 | 8 | +136 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -334.784 kr. i 2021 til 8.352 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -335 | -568 | -75 | -21 | 8 | +141 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -331.426 kr. i 2021 til 8.352 kr. i 2025 (+103 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -331 | -568 | -75 | -21 | 8 | +141 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 68 | 11 | 11 | 11 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 68 | 11 | 11 | 11 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 176 | 0 | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.462.287 kr. i 2021 til 525.766 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.462 | 1.275 | 776 | 356 | 526 | +48 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.076 | 1.886 | 1.641 | 1.504 | 1.513 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 3.143 | 1.897 | 1.652 | 1.515 | 1.513 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 185.307 kr. i 2021 til -470.190 kr. i 2025 (−354 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 185 | -382 | -458 | -479 | -470 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.958.107 kr. i 2021 til 1.983.452 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.958 | 2.279 | 2.110 | 1.993 | 1.983 | −0 % | |
| Passiver i alt | 3.143 | 1.897 | 1.652 | 1.515 | 1.513 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dragør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Dragør