Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Lavendelhaven 66, 2830 Virum · Bogføring og revision; skatterådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,6 % | 1,1 % | -0,7 % | -0,3 % | -0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 534,8 % | 550,5 % | >999 % | 421,2 % | 458,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,3 % | 81,8 % | 91,6 % | 76,3 % | 78,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,8 % | 1,4 % | -0,7 % | -0,4 % | -0,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,3 % | 81,8 % | 91,6 % | 76,3 % | 78,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,7 % | 18,2 % | 8,4 % | 23,7 % | 21,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 202,8 % | 238,6 % | 844,4 % | 158,1 % | 322,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 506.247 kr. i 2022 til 243.188 kr. i 2026 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 506 | 434 | 119 | 303 | 243 | −20 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 503.885 kr. i 2022 til 243.833 kr. i 2026 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 504 | 432 | 120 | 305 | 244 | −20 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.362 kr. i 2022 til -645 kr. i 2026 (−127 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 3 | -1 | -1 | -1 | +48 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.487 kr. i 2022 til -585 kr. i 2026 (−139 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 3 | -1 | -1 | -1 | +15 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.487 kr. i 2022 til -585 kr. i 2026 (−139 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 3 | -1 | -1 | -1 | +15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 45 | 44 | 42 | 36 | 30 | −17 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 89.482 kr. i 2022 til 172.872 kr. i 2026 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 103 | 149 | 95 | 173 | +83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 236 | 238 | 211 | 252 | 245 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 236 | 238 | 211 | 252 | 245 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 191.860 kr. i 2022 til 191.832 kr. i 2026 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 195 | 193 | 192 | 192 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 44.122 kr. i 2022 til 53.571 kr. i 2026 (+21 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 43 | 18 | 60 | 54 | −11 % | |
| Passiver i alt | 236 | 238 | 211 | 252 | 245 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk