Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Skodsborgvej 311, 2850 Nærum · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 5,4 | 4,4 | 4,1 | 3,1 | 3,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 4,2 % | 3,2 % | 3,6 % | 2 % | 4,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 12,1 % | 11,6 % | 11,6 % | 28,9 % | 91,2 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 9,8 % | 13,3 % | 17,2 % | 85,2 % | 86,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,6 % | 24,1 % | 20,9 % | 2,3 % | 5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.544.188 kr. | 1.329.810 kr. | 1.361.809 kr. | 1.045.047 kr. | 1.106.650 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 9,8 % | 13,3 % | 17,2 % | 85,2 % | 86,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 90,2 % | 86,7 % | 82,8 % | 14,8 % | 13,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,7 % | 11,3 % | 11,5 % | 28,5 % | 90,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.544.188 kr. i 2022 til 1.106.650 kr. i 2026 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.544 | 1.330 | 1.362 | 1.045 | 1.107 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.256.880 kr. i 2022 til 762.104 kr. i 2026 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.257 | 1.030 | 1.030 | 707 | 762 | +8 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 805.562 kr. i 2022 til 748.580 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 806 | 601 | 657 | 334 | 749 | +124 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 628.778 kr. i 2022 til 583.988 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 629 | 469 | 513 | 260 | 584 | +124 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13.540 | 13.239 | 13.013 | 12.675 | 12.383 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 13.540 | 13.239 | 13.013 | 12.675 | 12.383 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.390.861 kr. i 2022 til 1.190.762 kr. i 2026 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.391 | 1.285 | 1.272 | 409 | 1.191 | +191 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.444 | 1.325 | 1.278 | 414 | 1.199 | +189 % | |
| Aktiver i alt | 14.983 | 14.565 | 14.291 | 13.089 | 13.582 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.475.314 kr. i 2022 til 11.739.450 kr. i 2026 (+696 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.475 | 1.944 | 2.457 | 11.155 | 11.739 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.223.105 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.223 | 792 | 361 | 11 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.913.249 kr. i 2022 til 1.315.224 kr. i 2026 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.913 | 11.414 | 11.023 | 1.435 | 1.315 | −8 % | |
| Passiver i alt | 14.983 | 14.565 | 14.291 | 13.089 | 13.582 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nærum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal