God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Dr. Madsensvej 12, 8930 Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -74 % | 45,4 % | 16,7 % | -53,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 20 % | 135,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 43,4 % | 67,9 % | 85,5 % | 78 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -170,4 % | 66,8 % | 19,6 % | -69 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 43,4 % | 67,9 % | 85,5 % | 78 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 56,6 % | 32,1 % | 14,5 % | 22 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 45,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.300 kr. i 2022 til -6.852 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -7 | -7 | +4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.300 kr. i 2022 til -8.161 kr. i 2024 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 114.516 kr. i 2022 til -270.346 kr. i 2026 (−336 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 115 | -299 | 353 | 106 | -270 | −354 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 114.516 kr. i 2022 til -268.500 kr. i 2026 (−334 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 115 | -299 | 353 | 129 | -269 | −308 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 687 | 404 | 778 | 747 | 350 | −53 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 687 | 404 | 778 | 747 | 350 | −53 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 50 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | 22 | 149 | +567 % | |
| Aktiver i alt | 687 | 404 | 778 | 769 | 499 | −35 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 474.658 kr. i 2022 til 389.008 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 475 | 176 | 529 | 658 | 389 | −41 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 212.195 kr. i 2022 til 109.782 kr. i 2026 (−48 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 212 | 229 | 249 | 112 | 110 | −2 % | |
| Passiver i alt | 687 | 404 | 778 | 769 | 499 | −35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers