Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Læsøvej 9A, 8382 Hinnerup · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,5 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 31,5 % | -4,4 % | 15,3 % | -3,8 % | -21,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 340,3 % | 662,6 % | 357,6 % | 492,4 % | 474,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 71,2 % | 85,3 % | 72 % | 79,7 % | 78,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 44,3 % | -5,2 % | 21,2 % | -4,7 % | -27,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 929.446 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,2 % | 85,3 % | 72 % | 79,7 % | 78,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,8 % | 14,7 % | 28 % | 20,3 % | 21,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 25,6 % | 129,6 % | 24,5 % | 57,7 % | 70,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.699.560 kr. i 2021 til 1.635.820 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.700 | 1.615 | 2.438 | 2.042 | 1.636 | −20 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.770.114 kr. i 2021 til 1.966.150 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.770 | 1.666 | 2.012 | 2.052 | 1.966 | −4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 925.446 kr. i 2021 til -330.330 kr. i 2025 (−136 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 925 | -52 | 425 | -10 | -330 | −3214 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 920.859 kr. i 2021 til -328.833 kr. i 2025 (−136 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 921 | -55 | 425 | -7 | -329 | −4455 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 741.417 kr. i 2021 til -328.833 kr. i 2025 (−144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 741 | -77 | 339 | -72 | -329 | −357 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 47 | 47 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 47 | 47 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 1.794 | 1.089 | 1.454 | 1.243 | 825 | −34 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 173.286 kr. i 2021 til 226.702 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 173 | 332 | 152 | 225 | 227 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.306 | 1.698 | 2.218 | 1.915 | 1.517 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 2.353 | 1.745 | 2.218 | 1.915 | 1.517 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.675.132 kr. i 2021 til 1.197.099 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.675 | 1.488 | 1.598 | 1.526 | 1.197 | −22 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 677.531 kr. i 2021 til 319.948 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 678 | 256 | 620 | 389 | 320 | −18 % | |
| Passiver i alt | 2.353 | 1.745 | 2.218 | 1.915 | 1.517 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 6 kr. i 2023 til 5 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 6 | 5 | 5 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov