Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hjortkjærsvej 7, 9600 Aars · Flytteaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,5 | 1,7 | 1,3 | 1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 28 % | 36,3 % | 16,3 % | 0,1 % | 20,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 176,9 % | 152,2 % | 164 % | 138,1 % | 192,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 40,6 % | 47,2 % | 52,1 % | 52 % | 58,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 68,8 % | 76,9 % | 31,3 % | 0,2 % | 34,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.785.422 kr. | 3.080.503 kr. | 1.399.337 kr. | 292.768 kr. | 1.348.883 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 40,6 % | 47,2 % | 52,1 % | 52 % | 58,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 59,4 % | 52,8 % | 47,9 % | 48 % | 41,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 106,8 % | 90,7 % | 95,5 % | 52,7 % | 131,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.809.310 kr. i 2021 til 6.263.707 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.809 | 6.655 | 5.473 | 5.473 | 6.264 | +14 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.023.888 kr. i 2021 til 4.914.824 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.024 | 3.575 | 4.074 | 5.180 | 4.915 | −5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.513.259 kr. i 2021 til 1.116.910 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.513 | 2.800 | 1.146 | 57 | 1.117 | +1845 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.450.503 kr. i 2021 til 1.094.932 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.451 | 2.747 | 1.052 | 9 | 1.095 | +12736 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.131.316 kr. i 2021 til 854.004 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.131 | 2.142 | 815 | 3 | 854 | +28918 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.636 | 1.826 | 1.532 | 1.297 | 1.065 | −18 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 132 | 132 | 132 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.636 | 1.826 | 1.663 | 1.428 | 1.196 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.454.793 kr. i 2021 til 2.070.707 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.455 | 2.429 | 1.939 | 631 | 2.071 | +228 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.409 | 4.076 | 3.329 | 1.656 | 3.031 | +83 % | |
| Aktiver i alt | 4.045 | 5.902 | 4.992 | 3.084 | 4.228 | +37 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.643.366 kr. i 2021 til 2.458.018 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.643 | 2.786 | 2.601 | 1.604 | 2.458 | +53 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 954.404 kr. i 2021 til 157.117 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 954 | 352 | 289 | 224 | 157 | −30 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.361.878 kr. i 2021 til 1.574.095 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.362 | 2.678 | 2.030 | 1.199 | 1.574 | +31 % | |
| Passiver i alt | 4.045 | 5.902 | 4.992 | 3.084 | 4.228 | +37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 6 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 9 | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands