Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jennysvej 19, 9000 Aalborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 14 % | 13,4 % | 11,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 14 % | 13,4 % | 11,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 0,1 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 6,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.375 kr. i 2021 til -16.297 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -9 | -13 | -16 | -16 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.375 kr. i 2021 til -16.297 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -9 | -13 | -16 | -16 | −3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.136.098 kr. i 2023 til 1.244.054 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 1.136 | 1.232 | 1.244 | +1 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 284.074 kr. i 2021 til 1.217.476 kr. i 2025 (+329 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 284 | 1.179 | 1.126 | 1.227 | 1.217 | −1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.710 | 4.439 | 7.401 | 8.380 | 9.852 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.710 | 4.439 | 7.401 | 8.380 | 9.852 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 3.663 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 64 | 112 | 795 | 4 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 364 | 510 | 659 | 795 | 1.007 | +27 % | |
| Aktiver i alt | 3.074 | 4.949 | 8.060 | 9.174 | 10.859 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.073.913 kr. i 2021 til 10.805.130 kr. i 2025 (+252 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.074 | 4.949 | 8.053 | 9.162 | 10.805 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.747 kr. i 2023 til 53.899 kr. i 2025 (+596 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 8 | 13 | 54 | +329 % | |
| Passiver i alt | 3.074 | 4.949 | 8.060 | 9.174 | 10.859 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg