God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rønnekrogen 21, 3400 Hillerød · Undervisning inden for sport og fritid
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,7 | 2,7 | 1,6 | 1,2 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -5,2 % | 18,4 % | 9,1 % | 4,1 % | 15,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 47,8 % | 107,6 % | 119,2 % | 100 % | 88,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | -4,5 % | 14,9 % | 26,6 % | 11,6 % | 23,5 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 115,2 % | 123,4 % | 34,2 % | 34,8 % | 65,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -137.052 kr. | 825.976 kr. | 372.926 kr. | 183.776 kr. | 671.669 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -4,5 % | 14,9 % | 26,6 % | 11,6 % | 23,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 104,5 % | 85,1 % | 73,4 % | 88,4 % | 76,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 8,4 % | 62,1 % | 51,2 % | 36 % | 57,8 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 402.083 kr. i 2021 til 1.232.180 kr. i 2025 (+206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 402 | 1.270 | 921 | 864 | 1.232 | +43 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 539.135 kr. i 2021 til 560.511 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 539 | 444 | 548 | 680 | 561 | −18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -160.721 kr. i 2021 til 588.111 kr. i 2025 (+466 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -161 | 804 | 339 | 150 | 588 | +292 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -171.815 kr. i 2021 til 548.639 kr. i 2025 (+419 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -172 | 793 | 335 | 147 | 549 | +274 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -134.791 kr. i 2021 til 427.487 kr. i 2025 (+417 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -135 | 618 | 261 | 113 | 427 | +278 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.109 | 83 | 159 | 125 | 690 | +452 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.309 | 283 | 359 | 325 | 890 | +174 % | |
| Varebeholdninger | 360 | 380 | 375 | 375 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 230.503 kr. i 2021 til 1.227.157 kr. i 2025 (+432 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 231 | 1.775 | 1.075 | 888 | 1.227 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.304 | 3.077 | 2.505 | 2.464 | 1.887 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 2.613 | 3.360 | 2.864 | 2.789 | 2.777 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -116.989 kr. i 2021 til 652.125 kr. i 2025 (+657 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -117 | 501 | 762 | 325 | 652 | +101 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.730.380 kr. i 2021 til 2.122.052 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.730 | 2.859 | 2.102 | 2.464 | 2.122 | −14 % | |
| Passiver i alt | 2.613 | 3.360 | 2.864 | 2.789 | 2.777 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hillerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød