Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vittenvej 88A, 8382 Hinnerup · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 9,8 | 9 | 10,2 | 11 | 11 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2 % | 2,1 % | 2,2 % | 2,9 % | 3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 27,2 % | 19 % | 48,2 % | 42,1 % | 22,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 3 % | 5,1 % | 29,3 % | 32,4 % | 33,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 67,1 % | 40,1 % | 7,6 % | 9 % | 8,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 2.041.671 kr. | 1.874.600 kr. | 2.113.558 kr. | 2.276.841 kr. | 2.275.967 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 3 % | 5,1 % | 29,3 % | 32,4 % | 33,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97 % | 94,9 % | 70,7 % | 67,6 % | 66,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 26 % | 18,1 % | 48,1 % | 40,7 % | 22,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.041.671 kr. i 2021 til 2.275.967 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.042 | 1.875 | 2.114 | 2.277 | 2.276 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.834.271 kr. i 2021 til 2.068.567 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.834 | 1.667 | 1.906 | 2.069 | 2.069 | −0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.308.113 kr. i 2021 til 1.900.979 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.308 | 1.307 | 1.426 | 1.859 | 1.901 | +2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.020.328 kr. i 2021 til 1.482.764 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.020 | 1.019 | 1.112 | 1.450 | 1.483 | +2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 49.480 | 49.272 | 49.065 | 48.858 | 48.650 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 49.480 | 49.272 | 49.065 | 48.858 | 48.650 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 511.470 kr. i 2021 til 459.075 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 511 | 362 | 1.024 | 874 | 459 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 534 | 381 | 1.026 | 903 | 464 | −49 % | |
| Aktiver i alt | 50.014 | 49.653 | 50.091 | 49.761 | 49.114 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.520.328 kr. i 2021 til 16.584.698 kr. i 2025 (+991 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.520 | 2.540 | 14.652 | 16.102 | 16.585 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 46.490.118 kr. i 2021 til 30.280.174 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 46.490 | 45.032 | 33.193 | 31.358 | 30.280 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.964.816 kr. i 2021 til 2.054.456 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.965 | 2.004 | 2.129 | 2.146 | 2.054 | −4 % | |
| Passiver i alt | 50.014 | 49.653 | 50.091 | 49.761 | 49.114 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov