Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østergade 2, 9600 Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 36 % | 43,3 % | 22,3 % | 16,7 % | 10,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 76 % | 1,4 % | 236,8 % | 139,2 % | 441,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 80,7 % | 87 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 44,6 % | 49,8 % | 22,3 % | 16,7 % | 10,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 80,7 % | 87 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 19,3 % | 13 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,2 % | 0,8 % | 208,8 % | 84,3 % | 359,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.125 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -6 | -6 | -6 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.489.314 kr. i 2021 til 748.367 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.489 | 2.719 | 1.434 | 1.167 | 748 | −36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.494.601 kr. i 2021 til 749.741 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.495 | 2.723 | 1.435 | 1.168 | 750 | −36 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.540 | 6.280 | 6.420 | 6.992 | 7.247 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.540 | 6.280 | 6.420 | 6.992 | 7.247 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.412 kr. i 2021 til 17.966 kr. i 2025 (+1172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 7 | 10 | 4 | 18 | +326 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 607 | 11 | 12 | 7 | 22 | +217 % | |
| Aktiver i alt | 4.146 | 6.291 | 6.432 | 6.999 | 7.269 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.347.927 kr. i 2021 til 7.264.162 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.348 | 5.471 | 6.427 | 6.994 | 7.264 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 798.572 kr. i 2021 til 5.000 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 799 | 820 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
| Passiver i alt | 4.146 | 6.291 | 6.432 | 6.999 | 7.269 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands