Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ellegårdsvej 6, 7173 Vonge · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,8 % | -19,3 % | 9,6 % | 13,5 % | -7,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,8 % | 95,3 % | 97,4 % | 96,2 % | 97,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,3 % | -20,3 % | 9,8 % | 14 % | -7,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,8 % | 95,3 % | 97,4 % | 96,2 % | 97,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,2 % | 4,7 % | 2,6 % | 3,8 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 44,3 % | 33,3 % | 38,7 % | 73,1 % | 16,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -66.821 kr. i 2021 til -13.230 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -67 | -72 | -49 | -13 | -13 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -66.821 kr. i 2021 til -13.230 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -67 | -72 | -49 | -13 | -13 | −1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 573.228 kr. i 2021 til -231.552 kr. i 2025 (−140 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 573 | -609 | 308 | 557 | -232 | −142 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 421.239 kr. i 2021 til -232.250 kr. i 2025 (−155 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 421 | -609 | 306 | 490 | -232 | −147 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 89.759 kr. i 2021 til 11.620 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 90 | 50 | 32 | 102 | 12 | −89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.916 | 3.153 | 3.193 | 3.640 | 3.219 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 3.916 | 3.153 | 3.193 | 3.640 | 3.219 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.713.427 kr. i 2021 til 3.148.370 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.713 | 3.004 | 3.110 | 3.501 | 3.148 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 202.527 kr. i 2021 til 70.317 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 203 | 149 | 83 | 139 | 70 | −50 % | |
| Passiver i alt | 3.916 | 3.153 | 3.193 | 3.640 | 3.219 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vonge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.