Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Egedevej 177, 4690 Haslev · Fremstilling af smykker og lignende varer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 7,6 % | 13 % | 4,3 % | -2,5 % | -26,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 140,9 % | 164,1 % | 170,7 % | 158,6 % | 140,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | 29 % | 39,1 % | 41,4 % | 36,9 % | 28,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,3 % | 33,4 % | 10,3 % | -6,8 % | -92,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 29 % | 39,1 % | 41,4 % | 36,9 % | 28,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 71 % | 60,9 % | 58,6 % | 63,1 % | 71,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 68,2 % | 64,5 % | 72,9 % | 61 % | 42,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 127.975 kr. i 2021 til 35.344 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 128 | 144 | 140 | 185 | 35 | −81 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 114.183 kr. i 2021 til 74.103 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 114 | 113 | 128 | 190 | 74 | −61 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 13.792 kr. i 2021 til -38.759 kr. i 2025 (−381 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 31 | 12 | -5 | -39 | −649 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 13.564 kr. i 2021 til -38.759 kr. i 2025 (−386 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 31 | 12 | -5 | -39 | −649 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 13.564 kr. i 2021 til -38.759 kr. i 2025 (−386 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 26 | 9 | -5 | -39 | −607 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 85.848 kr. i 2021 til 44.077 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 86 | 78 | 89 | 84 | 44 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 177 | 198 | 208 | 218 | 146 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 177 | 198 | 208 | 218 | 146 | −33 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 51.499 kr. i 2021 til 41.879 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 51 | 77 | 86 | 81 | 42 | −48 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 125.809 kr. i 2021 til 104.118 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 126 | 120 | 122 | 138 | 104 | −24 % | |
| Passiver i alt | 177 | 198 | 208 | 218 | 146 | −33 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.