Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Clemensvej 13, 8530 Hjortshøj · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -58,3 | 0,5 | 15,8 | 19,1 | 9,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -3,3 % | 2,5 % | 4,7 % | 7,8 % | 0,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 13 % | 25,4 % | 18,9 % | 28,7 % | 6,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -25,7 % | -23,3 % | -19,1 % | -10,1 % | -2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,7 % | -10,8 % | -24,6 % | -77,3 % | -22,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -108.983 kr. | 48.083 kr. | 80.399 kr. | 146.315 kr. | 133.299 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -25,7 % | -23,3 % | -19,1 % | -10,1 % | -2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 125,7 % | 123,3 % | 119,1 % | 110,1 % | 102 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,8 % | 17,9 % | 9,5 % | 20,7 % | 3,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -108.983 kr. i 2021 til 133.299 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -109 | 48 | 80 | 146 | 133 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -110.853 kr. i 2021 til 118.737 kr. i 2025 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | -57 | 75 | 139 | 119 | −14 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -44.596 kr. i 2021 til 26.356 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -45 | 3 | 63 | 111 | 26 | −76 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -44.596 kr. i 2021 til 26.356 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -45 | 34 | 63 | 111 | 26 | −76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.117 | 1.095 | 1.152 | 1.145 | 5.659 | +394 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 116 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.234 | 1.095 | 1.152 | 1.145 | 5.659 | +394 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.470 kr. i 2021 til 48.083 kr. i 2025 (+468 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 187 | 91 | 205 | 48 | −77 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 136 | 265 | 182 | 284 | 98 | −65 % | |
| Aktiver i alt | 1.370 | 1.360 | 1.334 | 1.429 | 5.757 | +303 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -351.787 kr. i 2021 til -117.280 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -352 | -317 | -255 | -144 | -117 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 676.075 kr. i 2021 til 4.416.336 kr. i 2025 (+553 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 676 | 632 | 628 | 583 | 4.416 | +658 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.045.531 kr. i 2021 til 1.458.220 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.046 | 1.046 | 961 | 989 | 1.458 | +47 % | |
| Passiver i alt | 1.370 | 1.360 | 1.334 | 1.429 | 5.757 | +303 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjortshøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus