Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Kornager 406, 2980 Kokkedal · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,1 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13 % | 14,9 % | 22,6 % | -2,2 % | 4,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 360,4 % | 267,3 % | 476,9 % | 401,1 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 73,5 % | 69,3 % | 73,8 % | 75,1 % | 95,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,7 % | 21,5 % | 30,6 % | -3 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -13.746 kr. | -1.923 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 73,5 % | 69,3 % | 73,8 % | 75,1 % | 95,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 26,5 % | 30,7 % | 26,2 % | 24,9 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,4 % | 5,2 % | 11,9 % | 3,6 % | 261,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -13.746 kr. i 2022 til -220.727 kr. i 2026 (−1506 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -2 | -12 | -343 | -221 | +36 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -124.453 kr. i 2022 til -402.622 kr. i 2026 (−224 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -124 | -2 | -12 | -343 | -403 | −17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.936.716 kr. i 2022 til 391.000 kr. i 2026 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.937 | 2.301 | 3.507 | -282 | 391 | +239 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.749.952 kr. i 2022 til 304.980 kr. i 2026 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.750 | 1.775 | 2.741 | -220 | 305 | +239 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.433 | 8.471 | 8.512 | 2 | 2 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.433 | 8.471 | 8.512 | 2 | 2 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 103.497 kr. i 2022 til 812.257 kr. i 2026 (+685 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 67 | 90 | 89 | 812 | +818 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.015 | 3.436 | 3.604 | 9.856 | 7.014 | −29 % | |
| Aktiver i alt | 13.448 | 11.907 | 12.116 | 9.858 | 7.016 | −29 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.880.773 kr. i 2022 til 6.705.701 kr. i 2026 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.881 | 8.256 | 8.947 | 7.401 | 6.706 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.391.447 kr. i 2022 til 310.228 kr. i 2026 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.391 | 1.285 | 756 | 2.457 | 310 | −87 % | |
| Passiver i alt | 13.448 | 11.907 | 12.116 | 9.858 | 7.016 | −29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kokkedal — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredensborg