God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brobjergvej 4, 8250 Egå · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 39,1 % | 5,8 % | 19 % | 12,9 % | -30,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,7 % | 99,9 % | 98,8 % | 99,7 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 40,5 % | 5,8 % | 19,2 % | 13 % | -30,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,7 % | 99,9 % | 98,8 % | 99,7 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,3 % | 0,1 % | 1,2 % | 0,3 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,5 % | 179,5 % | 65,8 % | 225,3 % | 5,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.089 kr. i 2021 til -8.697 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -6 | -7 | -7 | -9 | −23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.480.889 kr. i 2021 til -2.033.747 kr. i 2025 (−158 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.481 | 434 | 1.622 | 1.158 | -2.034 | −276 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.225.755 kr. i 2021 til -2.033.747 kr. i 2025 (−163 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.226 | 428 | 1.549 | 1.158 | -2.034 | −276 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.236 | 4.790 | 5.447 | 6.022 | 6.116 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.236 | 4.790 | 5.447 | 6.022 | 6.116 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 25.912 kr. i 2021 til 1.377 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26 | 9 | 62 | 59 | 1 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.005 | 2.527 | 2.703 | 2.920 | 520 | −82 % | |
| Aktiver i alt | 8.242 | 7.317 | 8.149 | 8.942 | 6.636 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.970.162 kr. i 2021 til 6.610.247 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.970 | 7.312 | 8.055 | 8.916 | 6.610 | −26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 271.361 kr. i 2021 til 25.627 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 271 | 5 | 94 | 26 | 26 | −1 % | |
| Passiver i alt | 8.242 | 7.317 | 8.149 | 8.942 | 6.636 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Egå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus