Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovdalsvej 2B, 8300 Odder · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 8,5 | 3,5 | 4,9 | 2 | 4,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 12,9 % | 6,6 % | 10,1 % | 19 % | 19,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 940,6 % | 294,7 % | 57,3 % | 187,1 % | 497 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 82,5 % | 63,6 % | 58,7 % | 66,1 % | 74,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,6 % | 10,3 % | 17,3 % | 28,8 % | 25,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 86.448 kr. | 259.787 kr. | 368.627 kr. | 152.059 kr. | 391.834 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 82,5 % | 63,6 % | 58,7 % | 66,1 % | 74,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 17,5 % | 36,4 % | 41,3 % | 33,9 % | 25,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,2 % | 18,5 % | 5,7 % | 110,5 % | 262,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 86.448 kr. i 2021 til 391.834 kr. i 2025 (+353 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | 260 | 369 | 152 | 392 | +158 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 76.271 kr. i 2021 til 311.477 kr. i 2025 (+308 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 76 | 186 | 293 | 77 | 311 | +306 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 948.078 kr. i 2021 til 2.551.904 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 948 | 735 | 1.135 | 2.100 | 2.552 | +22 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 948.468 kr. i 2021 til 2.438.510 kr. i 2025 (+157 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 948 | 686 | 1.046 | 2.050 | 2.439 | +19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.015 | 5.484 | 5.436 | 5.360 | 5.379 | +0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.793 | 3.440 | 4.233 | 4.072 | 4.883 | +20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.809 | 8.924 | 9.668 | 9.433 | 10.262 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 24.822 kr. i 2021 til 1.267.843 kr. i 2025 (+5008 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 94 | 66 | 788 | 1.268 | +61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.536 | 1.502 | 665 | 1.333 | 2.403 | +80 % | |
| Aktiver i alt | 7.344 | 10.426 | 10.333 | 10.766 | 12.666 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.060.677 kr. i 2021 til 9.414.923 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.061 | 6.632 | 6.061 | 7.111 | 9.415 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.120.399 kr. i 2021 til 2.767.184 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.120 | 3.284 | 3.112 | 2.942 | 2.767 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 163.273 kr. i 2021 til 483.567 kr. i 2025 (+196 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 163 | 510 | 1.160 | 713 | 484 | −32 % | |
| Passiver i alt | 7.344 | 10.426 | 10.333 | 10.766 | 12.666 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.