Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønbjergvej 2, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -7,3 % | -2 % | -4,6 % | -4,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 15,8 % | 0,9 % | 0,6 % | 0,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 7,8 % | -1,1 % | -5,7 % | -10,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -93,1 % | 179 % | 79,9 % | 44,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 7,8 % | -1,1 % | -5,7 % | -10,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 92,2 % | 101,1 % | 105,7 % | 110,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,8 % | 0,9 % | 0,6 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.800 kr. i 2022 til -6.865 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -18 | -7 | -7 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -18.228 kr. i 2023 til -6.865 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -18 | -7 | -7 | −1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -19.285 kr. i 2022 til -105.710 kr. i 2025 (−448 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -47 | -104 | -106 | −2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -19.285 kr. i 2022 til -105.710 kr. i 2025 (−448 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -47 | -104 | -106 | −2 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 226 | 2.271 | 2.271 | 2.271 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 226 | 2.271 | 2.271 | 2.271 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 38.507 kr. i 2022 til 6.800 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 39 | 20 | 14 | 7 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 39 | 20 | 14 | 7 | −50 % | |
| Aktiver i alt | 265 | 2.291 | 2.285 | 2.278 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 20.715 kr. i 2022 til -235.943 kr. i 2025 (−1239 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | -26 | -130 | -236 | −81 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 243.863 kr. i 2022 til 2.513.762 kr. i 2025 (+931 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 244 | 2.318 | 2.415 | 2.514 | +4 % | |
| Passiver i alt | 265 | 2.291 | 2.285 | 2.278 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens