Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ølsvej 3, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 16 % | 5,6 % | 6,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 75,6 % | 97,1 % | 143,4 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 81,2 % | 83,1 % | 91,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 19,7 % | 6,8 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 81,2 % | 83,1 % | 91,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 18,8 % | 16,9 % | 8,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 1,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.194.574 kr. i 2021 til 377.041 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.195 | -239 | 1.383 | 509 | 377 | −26 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.075.201 kr. i 2021 til 699.600 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.075 | -378 | 1.637 | 448 | 700 | +56 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.080.902 kr. i 2021 til 668.980 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.081 | -323 | 1.587 | 583 | 669 | +15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.048 | 13.086 | 8.755 | 8.863 | 8.937 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.048 | 13.086 | 8.755 | 8.863 | 8.937 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.467.494 kr. i 2021 til 11.825 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.467 | 0 | – | – | 12 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 1.189 | 1.479 | 1.159 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 9.532 | 15.545 | 9.945 | 10.342 | 10.096 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.924.141 kr. i 2021 til 9.194.819 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.924 | 6.544 | 8.072 | 8.593 | 9.195 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 291.333 kr. i 2021 til 93.290 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 291 | 127 | 169 | 55 | 93 | +70 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.261.657 kr. i 2021 til 808.195 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.262 | 8.769 | 1.573 | 1.522 | 808 | −47 % | |
| Passiver i alt | 9.532 | 15.545 | 9.945 | 10.342 | 10.096 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord