Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Enebærhaven 35, 2620 Albertslund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,9 % | -12,5 % | 10,5 % | 3,1 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 61,5 % | 359,2 % | 701,3 % | 125,1 % | 296,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,4 % | 98,1 % | 99,6 % | 96,8 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6 % | -12,8 % | 10,6 % | 3,3 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,4 % | 98,1 % | 99,6 % | 96,8 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,6 % | 1,9 % | 0,4 % | 3,2 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 61,5 % | 111 % | 449,8 % | 125,1 % | 296,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | -6 | -6 | -6 | -6 | -6 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -6 | -6 | -6 | -6 | -6 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 146.325 kr. i 2021 til 89.718 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 146 | -258 | 230 | 71 | 90 | +26 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 113.942 kr. i 2021 til 69.808 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 114 | -202 | 179 | 55 | 70 | +27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.907 | 1.499 | 1.662 | 1.680 | 1.662 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.907 | 1.499 | 1.662 | 1.680 | 1.662 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 18.920 kr. i 2021 til 52.235 kr. i 2025 (+176 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19 | 34 | 28 | 69 | 52 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19 | 111 | 44 | 69 | 52 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 1.926 | 1.610 | 1.706 | 1.749 | 1.714 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.895.516 kr. i 2021 til 1.696.383 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.896 | 1.579 | 1.700 | 1.694 | 1.696 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 30.787 kr. i 2021 til 17.615 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 31 | 6 | 55 | 18 | −68 % | |
| Passiver i alt | 1.926 | 1.610 | 1.706 | 1.749 | 1.714 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Albertslund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Albertslund