Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Kystvejen 175, 4671 Strøby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21 % | 30 % | 18,7 % | 39,2 % | 41,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 98,2 % | 97,9 % | 98,7 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,2 % | 30,5 % | 19,1 % | 39,7 % | 42,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,8 % | 98,2 % | 97,9 % | 98,7 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,2 % | 1,8 % | 2,1 % | 1,3 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 963,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -30.847 kr. i 2022 til -14.567 kr. i 2026 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | -10 | -7 | -14 | -15 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -13.887 kr. i 2025 til -14.567 kr. i 2026 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -14 | -15 | −5 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.711.075 kr. i 2022 til 7.277.212 kr. i 2026 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.711 | 3.657 | 2.897 | 3.958 | 7.277 | +84 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.837.641 kr. i 2022 til 7.277.212 kr. i 2026 (+156 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.838 | 3.454 | 2.634 | 3.950 | 7.277 | +84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.901 | 4.866 | 3.869 | 5.685 | 10.679 | +88 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.901 | 4.866 | 3.869 | 5.685 | 10.679 | +88 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.814.298 kr. i 2022 til 6.614.188 kr. i 2026 (+265 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.814 | 2.043 | 4.904 | 2.183 | 6.614 | +203 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.620 | 6.656 | 10.248 | 4.404 | 6.676 | +52 % | |
| Aktiver i alt | 13.521 | 11.521 | 14.117 | 10.089 | 17.355 | +72 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.355.593 kr. i 2022 til 17.230.666 kr. i 2026 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.356 | 11.309 | 13.826 | 9.953 | 17.231 | +73 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | 167 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 165.149 kr. i 2022 til 124.440 kr. i 2026 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 165 | 212 | 124 | 136 | 124 | −8 % | |
| Passiver i alt | 13.521 | 11.521 | 14.117 | 10.089 | 17.355 | +72 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Strøby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns