Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tinkerupvej 16, 3080 Tikøb · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 6,9 % | 7,5 % | 9,7 % | 3,9 % | 19,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 937,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | 405,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,7 % | 97,7 % | 91,7 % | 94,5 % | 79,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,6 % | 7,7 % | 10,6 % | 4,2 % | 24,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -307.928 kr. | -392.306 kr. | -369.301 kr. | -526.596 kr. | -482.114 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,7 % | 97,7 % | 91,7 % | 94,5 % | 79,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,3 % | 2,3 % | 8,3 % | 5,5 % | 20,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 29,5 % | 431 % | 161,4 % | 129,3 % | 116,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -307.928 kr. i 2022 til -482.114 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -308 | -392 | -369 | -527 | -482 | +8 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -307.928 kr. i 2022 til -482.114 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -308 | -392 | -369 | -527 | -482 | +8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 12.501.345 kr. i 2022 til 66.736.020 kr. i 2026 (+434 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.501 | 14.202 | 23.664 | 6.533 | 66.736 | +922 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 12.440.418 kr. i 2022 til 62.321.508 kr. i 2026 (+401 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.440 | 13.597 | 20.930 | 8.127 | 62.322 | +667 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 22.142 | 16.271 | 27.472 | 16.843 | 52.782 | +213 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 22.142 | 16.271 | 27.472 | 16.843 | 52.782 | +213 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.958.296 kr. i 2022 til 76.379.395 kr. i 2026 (+1440 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.958 | 17.608 | 28.968 | 14.614 | 76.379 | +423 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 157.524 | 164.164 | 187.641 | 190.153 | 265.586 | +40 % | |
| Aktiver i alt | 179.666 | 180.436 | 215.113 | 206.996 | 318.367 | +54 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 162.867.515 kr. i 2022 til 252.875.528 kr. i 2026 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 162.868 | 176.350 | 197.162 | 195.689 | 252.876 | +29 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 16.798.675 kr. i 2022 til 65.491.864 kr. i 2026 (+290 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.799 | 4.086 | 17.951 | 11.307 | 65.492 | +479 % | |
| Passiver i alt | 179.666 | 180.436 | 215.113 | 206.996 | 318.367 | +54 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tikøb — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør