Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørregade 32, 6600 Vejen · Ejendomsmægleres aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1 | 0,8 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 9,3 % | 8,6 % | -28,6 % | 32,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 115,4 % | 106,5 % | 169,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 33,5 % | 25,8 % | 15,6 % | 44,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27,8 % | 33,5 % | -183,9 % | 73,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 111.060 kr. | 161.282 kr. | -400.420 kr. | 673.264 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 33,5 % | 25,8 % | 15,6 % | 44,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 66,5 % | 74,2 % | 84,4 % | 55,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 46,9 % | 47,5 % | 64,8 % | 67,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.581.570 kr. i 2021 til 2.922.553 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.582 | 2.034 | 2.505 | 2.283 | 2.923 | +28 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.597.708 kr. i 2021 til 2.249.289 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.598 | 1.923 | 2.344 | 2.683 | 2.249 | −16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 927.292 kr. i 2021 til 654.196 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 927 | 63 | 109 | -434 | 654 | +251 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 947.706 kr. i 2021 til 661.647 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 948 | 68 | 122 | -435 | 662 | +252 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 736.897 kr. i 2021 til 511.822 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 737 | 50 | 91 | -343 | 512 | +249 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 122 | 127 | 91 | 58 | 39 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 66 | 66 | 66 | 66 | 66 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 188 | 193 | 157 | 124 | 105 | −15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 602.720 kr. i 2021 til 581.720 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 603 | 165 | 368 | 654 | 582 | −11 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 895 | 1.076 | 1.455 | +35 % | |
| Aktiver i alt | 2.194 | 538 | 1.052 | 1.200 | 1.560 | +30 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 866.897 kr. i 2021 til 698.512 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 867 | 180 | 271 | 187 | 699 | +274 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.318.767 kr. i 2021 til 858.912 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.319 | 352 | 775 | 1.010 | 859 | −15 % | |
| Passiver i alt | 2.194 | 538 | 1.052 | 1.200 | 1.560 | +30 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 5 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.