Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Risvangsvej 27, 8530 Hjortshøj · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 10,2 % | 7,8 % | 6,7 % | 2,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 332,4 % | 370,1 % | 335,9 % | 231,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 82,7 % | 85,1 % | 83,4 % | 71,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 12,3 % | 9,2 % | 8 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 82,7 % | 85,1 % | 83,4 % | 71,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 17,3 % | 14,9 % | 16,6 % | 28,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,2 % | 11,6 % | 0,6 % | 5,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.594 kr. i 2021 til -4.125 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -7 | -8 | -6 | -4 | +32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.559.585 kr. i 2021 til 1.230.655 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.560 | 2.530 | 2.279 | 2.208 | 1.231 | −44 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.504.871 kr. i 2021 til 751.710 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.505 | 2.495 | 2.052 | 1.932 | 752 | −61 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.042 | 10.436 | 11.685 | 12.763 | 11.819 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.042 | 10.436 | 11.685 | 12.763 | 11.819 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 563.755 kr. i 2021 til 551.904 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 564 | 7 | 453 | 31 | 552 | +1693 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.891 | 14.126 | 14.470 | 16.081 | 22.640 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 20.933 | 24.562 | 26.156 | 28.844 | 34.458 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 17.931.410 kr. i 2021 til 24.673.013 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.931 | 20.312 | 22.246 | 24.056 | 24.673 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.001.535 kr. i 2021 til 9.785.375 kr. i 2025 (+226 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.002 | 4.250 | 3.910 | 4.788 | 9.785 | +104 % | |
| Passiver i alt | 20.933 | 24.562 | 26.156 | 28.844 | 34.458 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjortshøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus