God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Holmevej 6, 2830 Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -5,9 % | 11,4 % | 3,6 % | -3,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 172,7 % | 190,4 % | 184,7 % | 139,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 85,9 % | 84,6 % | 84,1 % | 82,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -6,9 % | 13,5 % | 4,3 % | -3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 85,9 % | 84,6 % | 84,1 % | 82,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 14,1 % | 15,4 % | 15,9 % | 17,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,8 % | 0,1 % | 0,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -108.619 kr. i 2021 til -103.245 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -109 | -158 | -119 | -108 | -103 | +5 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -108.619 kr. i 2021 til -103.245 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -109 | -158 | -119 | -108 | -103 | +5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.929.158 kr. i 2021 til -2.152.259 kr. i 2025 (−124 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.929 | -3.461 | 8.338 | 3.334 | -2.152 | −165 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.332.017 kr. i 2021 til -2.202.353 kr. i 2025 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.332 | -3.470 | 7.810 | 2.613 | -2.202 | −184 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40.799 | 44.202 | 48.509 | 50.948 | 53.527 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40.799 | 44.202 | 48.509 | 50.948 | 53.527 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.066 kr. i 2021 til 3.928 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 66 | 9 | 7 | 4 | −40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19.119 | 14.292 | 20.054 | 21.143 | 17.444 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 59.918 | 58.493 | 68.563 | 72.091 | 70.971 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 53.689.454 kr. i 2021 til 58.440.274 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53.689 | 50.220 | 58.029 | 60.643 | 58.440 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.228.975 kr. i 2021 til 12.530.728 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.229 | 8.273 | 10.534 | 11.449 | 12.531 | +9 % | |
| Passiver i alt | 59.918 | 58.493 | 68.563 | 72.091 | 70.971 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk