Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tersløsevej 15, 4190 Munke Bjergby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 64,6 % | 6,8 % | 8,1 % | 0,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 49,6 % | 11,1 % | 4,7 % | 1,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,7 % | 98,1 % | 96 % | 87,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 64,8 % | 6,9 % | 8,4 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -75.000 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,7 % | 98,1 % | 96 % | 87,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,3 % | 1,9 % | 4 % | 12,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 11,1 % | 2,5 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 26.353.486 kr. i 2021 til -49.281 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26.353 | -75 | -38 | -52 | -49 | +5 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 9.768.457 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.768 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 14.264.186 kr. i 2021 til -49.281 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.264 | -75 | -38 | -52 | -49 | +5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 16.033.922 kr. i 2021 til 244.507 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.034 | 37.726 | 4.262 | 5.484 | 245 | −96 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 12.065.821 kr. i 2021 til 298.121 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12.066 | 37.726 | 4.262 | 5.543 | 298 | −95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 93 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 248 | 58.314 | 62.653 | 68.260 | 66.107 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 341 | 58.314 | 62.653 | 68.260 | 66.107 | −3 % | |
| Varebeholdninger | 7.052 | 0 | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 348.972 kr. i 2021 til 68.358 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 349 | 0 | 131 | 69 | 68 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 59.948 | 100 | 131 | 128 | 122 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 60.289 | 58.414 | 62.784 | 68.388 | 66.229 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 33.997.581 kr. i 2021 til 58.104.382 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33.998 | 58.212 | 61.605 | 65.647 | 58.104 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 26.285.706 kr. i 2021 til 8.125.057 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 26.286 | 202 | 1.180 | 2.741 | 8.125 | +196 % | |
| Passiver i alt | 60.289 | 58.414 | 62.784 | 68.388 | 66.229 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 45 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 45 | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Munke Bjergby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.