Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Elmegårdsvej 38A, 8361 Hasselager · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 0,9 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -5,2 % | 0,2 % | -58,3 % | 7 % | -56 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 156,9 % | >999 % | 780,2 % | — | 885,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,3 % | 97,4 % | 91,3 % | 92,2 % | 91,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,8 % | 0,3 % | -63,9 % | 7,6 % | -61,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,3 % | 87,8 % | 78,8 % | 92,2 % | 91,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,7 % | 2,6 % | 8,7 % | 7,8 % | 8,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 14,1 % | >999 % | 37,1 % | 43,1 % | 28,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -1.694.000 kr. i 2021 til 6.961.000 kr. i 2025 (+511 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.694 | 5.403 | 7.190 | 8.951 | 6.961 | −22 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 6.712.000 kr. i 2022 til 5.668.000 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 6.712 | 7.188 | 8.371 | 5.668 | −32 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.309.000 kr. i 2022 til 2.000 kr. i 2023 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -1.309 | 2 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -1.573.000 kr. i 2021 til -10.091.000 kr. i 2025 (−542 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1.573 | -670 | -15.874 | 2.028 | -10.091 | −598 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -1.227.000 kr. i 2021 til -10.176.000 kr. i 2025 (−729 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1.227 | 117 | -15.985 | 2.053 | -10.176 | −596 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 4.561 | 3.421 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 691 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.020 | – | – | – | 4.914 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.412 | 11.025 | 8.729 | – | 6.192 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.082.000 kr. i 2021 til 381.000 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.082 | 15.090 | 890 | 771 | 381 | −51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.021 | 36.068 | 18.693 | – | 11.968 | – | |
| Aktiver i alt | 23.433 | 47.093 | 27.422 | 29.382 | 18.160 | −38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.773.000 kr. i 2021 til 16.563.000 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.773 | 45.890 | 25.026 | 27.079 | 16.563 | −39 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 7.660.000 kr. i 2021 til 1.352.000 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.660 | 1.203 | 2.396 | 1.789 | 1.352 | −24 % | |
| Passiver i alt | 23.433 | 47.093 | 27.422 | 29.382 | 18.160 | −38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 5 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 6 | 6 | 6.000 | 4 | −100 % | |
17 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hasselager — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus