Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gøngehusvej 281, 2970 Hørsholm · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 81,7 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -28,2 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -96,3 % | 85,6 % | -5,8 % | 55,6 % | -0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 38,6 % | 345,9 % | 12,1 % | 224,8 % | 126,5 % | God | |
| Soliditetsgrad | 3 % | 88,6 % | 41 % | 72,2 % | 40,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | <999 % | 96,7 % | -14,2 % | 77,1 % | -1,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 3 % | 88,6 % | 41 % | 72,2 % | 40,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97 % | 11,4 % | 59 % | 27,8 % | 59,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,7 % | 135,4 % | 3,8 % | 33,9 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 439 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 358.407 kr. i 2021 til -2.869 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 358 | 159 | 57 | 158 | -3 | −102 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 482.272 kr. i 2021 til 769 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 482 | 1 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -123.865 kr. i 2021 til -2.869 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -124 | 114 | -5 | 120 | -3 | −102 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -124.283 kr. i 2021 til -2.869 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -124 | 114 | -5 | 120 | -3 | −102 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -96.940 kr. i 2021 til -2.238 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -97 | 89 | -4 | 94 | -2 | −102 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 63 | 63 | 63 | 63 | 73 | +16 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 63 | 63 | 63 | 63 | 73 | +16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.477 kr. i 2021 til 134 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 16 | 2 | 16 | 0 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 38 | 41 | 5 | 105 | 216 | +105 % | |
| Aktiver i alt | 101 | 104 | 68 | 168 | 289 | +72 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.056 kr. i 2021 til 118.392 kr. i 2025 (+3774 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 92 | 28 | 121 | 118 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 97.576 kr. i 2021 til 171.056 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 12 | 40 | 47 | 171 | +265 % | |
| Passiver i alt | 101 | 104 | 68 | 168 | 289 | +72 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hørsholm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal