Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Niverød Bakke 42, 2990 Nivå · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 24,9 % | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | 24,9 % | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -6,1 % | 2,1 % | 14,5 % | 6,3 % | 14,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,4 % | 95,8 % | 95,6 % | 97 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -6,3 % | 2,2 % | 15,2 % | 6,5 % | 14,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -21.583 kr. | 3.818 kr. | -14.166 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,4 % | 95,8 % | 95,6 % | 97 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,6 % | 4,2 % | 4,4 % | 3 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 366,6 % | 54,5 % | 129 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -21.583 kr. i 2022 til -6.907 kr. i 2026 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -22 | 4 | -14 | -9 | -7 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -21.583 kr. i 2022 til -6.907 kr. i 2026 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -22 | 4 | -14 | -9 | -7 | +20 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -118.417 kr. i 2022 til 415.955 kr. i 2026 (+451 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -118 | 39 | 364 | 166 | 416 | +151 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -118.417 kr. i 2022 til 324.445 kr. i 2026 (+374 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -118 | 39 | 301 | 129 | 324 | +151 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | 0 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 64.688 kr. i 2022 til 79.328 kr. i 2026 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 59 | 182 | 13 | 79 | +521 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.944 | 1.895 | 2.072 | 2.052 | 2.297 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 1.944 | 1.895 | 2.072 | 2.052 | 2.297 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.873.149 kr. i 2022 til 2.194.264 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.873 | 1.815 | 1.981 | 1.990 | 2.194 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 70.728 kr. i 2022 til 41.707 kr. i 2026 (−41 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 71 | 76 | 41 | 39 | 42 | +8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.585 kr. i 2023 til 61.510 kr. i 2026 (+1616 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 4 | 50 | 23 | 62 | +163 % | |
| Passiver i alt | 1.944 | 1.895 | 2.072 | 2.052 | 2.297 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nivå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredensborg