Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Torvevej 5, 7970 Redsted M · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -4,2 | 5 | 38,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -29,5 % | 10,8 % | 45,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 100,9 % | 124,8 % | 282,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 16,3 % | 24,7 % | 53,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -180,3 % | 43,9 % | 84,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -791.172 kr. | 716.493 kr. | 5.852.682 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 16,3 % | 24,7 % | 53,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 83,7 % | 75,3 % | 46,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.974.315 kr. i 2021 til 5.852.682 kr. i 2025 (+196 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.974 | 392 | -791 | 716 | 5.853 | +717 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.848.492 kr. i 2021 til 5.700.757 kr. i 2025 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.848 | 208 | -979 | 572 | 5.701 | +897 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.084.061 kr. i 2021 til 5.850.465 kr. i 2025 (+440 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.084 | 357 | -1.057 | 535 | 5.850 | +993 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 845.554 kr. i 2021 til 4.637.657 kr. i 2025 (+448 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 846 | 278 | -849 | 368 | 4.638 | +1159 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 589 | 541 | 382 | 345 | 193 | −44 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 38 | 68 | 68 | 30 | −56 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 589 | 579 | 449 | 413 | 223 | −46 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 748.946 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 749 | 66 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.370 | 3.776 | 2.435 | 2.992 | 10.018 | +235 % | |
| Aktiver i alt | 4.959 | 4.354 | 2.884 | 3.405 | 10.241 | +201 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.842.208 kr. i 2021 til 5.477.101 kr. i 2025 (+197 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.842 | 1.321 | 471 | 839 | 5.477 | +552 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 498.267 kr. i 2021 til 1.206.515 kr. i 2025 (+142 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 498 | 0 | – | 167 | 1.207 | +622 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.618.280 kr. i 2021 til 3.551.085 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.618 | 3.034 | 2.413 | 2.398 | 3.551 | +48 % | |
| Passiver i alt | 4.959 | 4.354 | 2.884 | 3.405 | 10.241 | +201 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Redsted M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.