Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sundkrogsgade 5, 2100 København Ø · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,5 % | -12 % | 2,2 % | -0,3 % | 3,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 722,8 % | 758,2 % | >999 % | 406,4 % | 326,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 86,3 % | 87 % | 91,4 % | 80,5 % | 73,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,8 % | -13,8 % | 2,4 % | -0,3 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,3 % | 87 % | 91,4 % | 80,5 % | 73,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,7 % | 13 % | 8,6 % | 19,5 % | 26,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 23,8 % | 8,6 % | 7,6 % | 3 % | 22,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -39.032 kr. i 2021 til -198.928 kr. i 2025 (−410 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -39 | -38 | -63 | -148 | -199 | −34 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 6.917.179 kr. i 2021 til 1.882.937 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.917 | -5.191 | 1.533 | 791 | 1.883 | +138 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.575.289 kr. i 2021 til 1.435.850 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.575 | -3.977 | 699 | -95 | 1.436 | +1618 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 459 | 552 | 3.406 | 7.702 | 8.525 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 459 | 552 | 3.406 | 7.702 | 8.525 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.248.149 kr. i 2021 til 2.201.721 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.248 | 369 | 212 | 215 | 2.202 | +922 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 37.917 | 32.640 | 28.840 | 29.355 | 31.352 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 38.376 | 33.192 | 32.246 | 37.057 | 39.877 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 33.129.958 kr. i 2021 til 29.269.566 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 33.130 | 28.887 | 29.465 | 29.834 | 29.270 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 1.000 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.245.618 kr. i 2021 til 9.607.043 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.246 | 4.305 | 2.780 | 7.224 | 9.607 | +33 % | |
| Passiver i alt | 38.376 | 33.192 | 32.246 | 37.057 | 39.877 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | – | 1 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København