Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bytoften 18, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,3 % | 6,7 % | 2,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 320,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,2 % | 99,7 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,5 % | 6,7 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,2 % | 99,7 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,8 % | 0,3 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 185,3 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -20.120 kr. i 2021 til -33.530 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -20 | -31 | -44 | -33 | -34 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 715.332 kr. i 2021 til 129.805 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 715 | -367 | 329 | 309 | 130 | −58 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 620.670 kr. i 2021 til 101.469 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 621 | -232 | 262 | 241 | 101 | −58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.143 | 3.355 | 3.244 | 3.230 | 3.328 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.143 | 3.355 | 3.244 | 3.230 | 3.328 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 41.800 kr. i 2021 til 190.550 kr. i 2025 (+356 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 99 | 188 | 317 | 191 | −40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 101 | 331 | 326 | 368 | 237 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 4.243 | 3.686 | 3.569 | 3.598 | 3.565 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.670.188 kr. i 2021 til 3.553.256 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.670 | 3.324 | 3.468 | 3.587 | 3.553 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 573.183 kr. i 2021 til 12.005 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 573 | 362 | 101 | 12 | 12 | +3 % | |
| Passiver i alt | 4.243 | 3.686 | 3.569 | 3.598 | 3.565 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens