Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Parkvej 10, 3250 Gilleleje · Andre anlægsaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,4 | 1,8 | 2,7 | 2,9 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 13,4 % | 9,4 % | 32,3 % | 35,5 % | 17 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 % | 48,7 % | 89,7 % | 112 % | 118,9 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 44,2 % | 18,2 % | 39,9 % | 49,5 % | 49,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 30,4 % | 51,8 % | 80,9 % | 71,8 % | 34,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 712.674 kr. | 690.771 kr. | 1.791.817 kr. | 2.620.943 kr. | 1.328.359 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 44,2 % | 18,2 % | 39,9 % | 49,5 % | 49,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 55,8 % | 81,8 % | 60,1 % | 50,5 % | 50,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 36,2 % | 53,8 % | 79 % | 79,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 712.674 kr. i 2021 til 2.416.168 kr. i 2025 (+239 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 713 | 1.065 | 2.687 | 3.827 | 2.416 | −37 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 373.793 kr. i 2022 til 1.081.309 kr. i 2025 (+189 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 374 | 895 | 1.190 | 1.081 | −9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 417.289 kr. i 2021 til 1.153.350 kr. i 2025 (+176 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 417 | 469 | 1.684 | 2.474 | 1.153 | −53 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 413.390 kr. i 2021 til 1.114.834 kr. i 2025 (+170 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 413 | 414 | 1.632 | 2.452 | 1.115 | −55 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 322.064 kr. i 2021 til 866.708 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 322 | 322 | 1.273 | 1.908 | 867 | −55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.396 | 2.175 | 2.066 | 2.701 | 2.459 | −9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.396 | 2.175 | 2.066 | 2.701 | 2.459 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | 56 | 225 | 175 | 681 | +289 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 870 kr. i 2021 til 1.757.669 kr. i 2025 (+201931 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 925 | 1.124 | 1.884 | 1.758 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 1.245 | 1.874 | 2.674 | 2.629 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 2.397 | 3.420 | 3.940 | 5.375 | 5.088 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.060.185 kr. i 2021 til 2.525.060 kr. i 2025 (+138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.060 | 622 | 1.573 | 2.658 | 2.525 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.124.116 kr. i 2021 til 2.210.239 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.124 | 2.555 | 2.089 | 2.387 | 2.210 | −7 % | |
| Passiver i alt | 2.397 | 3.420 | 3.940 | 5.375 | 5.088 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1 | 2 | 3 | 2 | −33 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gilleleje — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov