Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Ingolf Nielsens Vej 35, 6400 Sønderborg · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,6 % | 0,8 % | 0,6 % | 1,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0,1 % | 0 % | 25,4 % | 25,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 2,9 % | 3,7 % | 3,9 % | 5,6 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 19,9 % | 21,2 % | 16,3 % | 29,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 2,9 % | 3,7 % | 3,9 % | 5,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 97,1 % | 96,3 % | 96,1 % | 94,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | — | 2,8 % | 2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -34.231 kr. i 2022 til 992.445 kr. i 2026 (+2999 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | 809 | 973 | 973 | 992 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -87.687 kr. i 2022 til 992.445 kr. i 2026 (+1232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -88 | 809 | 973 | – | 992 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -134.242 kr. i 2022 til 466.091 kr. i 2026 (+447 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -134 | 144 | 194 | 198 | 466 | +136 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -104.709 kr. i 2022 til 363.542 kr. i 2026 (+447 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -105 | 112 | 151 | 139 | 364 | +162 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.905 | 19.086 | 19.086 | 19.086 | 19.086 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.905 | 19.086 | 19.086 | 19.086 | 19.086 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 37.821 kr. i 2022 til 211.551 kr. i 2026 (+459 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 0 | – | 310 | 212 | −32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 67 | 17 | 0 | 2.851 | 2.739 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 1.973 | 19.104 | 19.086 | 21.938 | 21.826 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 508.334 kr. i 2022 til 1.216.946 kr. i 2026 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 508 | 563 | 714 | 853 | 1.217 | +43 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 9.817 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.464.380 kr. i 2022 til 10.791.332 kr. i 2026 (+637 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.464 | 18.540 | 18.372 | 11.245 | 10.791 | −4 % | |
| Passiver i alt | 1.973 | 19.104 | 19.086 | 21.938 | 21.826 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sønderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg