Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fælledparken 13, 8830 Tjele · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3,4 % | 3,2 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 424,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 99,2 % | 97,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 3,4 % | 3,3 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 99,2 % | 97,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,3 % | 0,8 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 222,9 % | 41,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.959 kr. i 2021 til -10.055 kr. i 2025 (−413 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -43 | -12 | -9 | -10 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 506.363 kr. i 2021 til 132.154 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 506 | -96 | 102 | 134 | 132 | −1 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 506.363 kr. i 2021 til 101.772 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 506 | -96 | 109 | 105 | 102 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | 2.631 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | 2.631 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.019.361 kr. i 2021 til 25.027 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.019 | 830 | 1.206 | 61 | 25 | −59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.185 | 3.625 | 3.234 | 3.236 | 254 | −92 % | |
| Aktiver i alt | 4.185 | 3.625 | 3.234 | 3.236 | 2.885 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.177.005 kr. i 2021 til 2.825.495 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.177 | 3.617 | 3.226 | 3.209 | 2.825 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.125 kr. i 2021 til 59.911 kr. i 2025 (+637 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 8 | 8 | 27 | 60 | +119 % | |
| Passiver i alt | 4.185 | 3.625 | 3.234 | 3.236 | 2.885 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tjele — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg