Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gl. Mårsøvej 16, 4300 Holbæk · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,7 | 1,6 | 1,2 | 0,7 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -40,5 % | 8,5 % | 2 % | -46,4 % | 23,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 22,2 % | 112,2 % | 99,9 % | 32,3 % | 87,2 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | -350,5 % | 22,5 % | 20,9 % | -25,7 % | 13,1 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,5 % | 37,8 % | 9,5 % | 180,8 % | 180,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 15.545 kr. | 60.515 kr. | 64.816 kr. | -119.484 kr. | 357.720 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -350,5 % | 22,5 % | 20,9 % | -25,7 % | 13,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 450,5 % | 77,5 % | 79,1 % | 125,7 % | 86,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,1 % | 14,7 % | 10,7 % | 8,4 % | 12 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 17.330 kr. i 2021 til 720.565 kr. i 2025 (+4058 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 121 | 269 | 331 | 721 | +118 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.785 kr. i 2021 til 362.845 kr. i 2025 (+20227 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 61 | 195 | 438 | 363 | −17 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -9.275 kr. i 2021 til 263.185 kr. i 2025 (+2938 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | 44 | 29 | -165 | 263 | +260 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -21.362 kr. i 2021 til 244.660 kr. i 2025 (+1245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | 38 | 13 | -176 | 245 | +239 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -18.636 kr. i 2021 til 227.234 kr. i 2025 (+1319 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | 28 | 8 | -183 | 227 | +224 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 133 | 131 | 240 | 375 | +56 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 133 | 131 | 240 | 375 | +56 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 30 | 83 | 73 | −12 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.191 kr. i 2021 til 80.172 kr. i 2025 (+3559 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 26 | 28 | 40 | 80 | +99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 46 | 197 | 261 | 155 | 583 | +277 % | |
| Aktiver i alt | 46 | 329 | 392 | 395 | 958 | +143 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -161.424 kr. i 2021 til 125.917 kr. i 2025 (+178 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -161 | 74 | 82 | -101 | 126 | +224 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 80.004 kr. i 2022 til 162.995 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 80 | 49 | 17 | 163 | +859 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 207.475 kr. i 2021 til 669.012 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 207 | 175 | 262 | 479 | 669 | +40 % | |
| Passiver i alt | 46 | 329 | 392 | 395 | 958 | +143 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 2 | 1 | −50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk