Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jeksenvej 98, 8464 Galten · Anlæg af ledningsnet til væsker
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1 | 0,8 | 0,9 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -2 % | -1,4 % | -17,8 % | -10,2 % | -0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 58,3 % | 51,8 % | 32,6 % | 25,3 % | 28,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 23,8 % | 25,2 % | 14,7 % | 11,9 % | 13,9 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -8,4 % | -5,6 % | -121,4 % | -85,9 % | -5,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.662.258 kr. | 1.501.361 kr. | -973.661 kr. | -434.086 kr. | 879.626 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 23,8 % | 25,2 % | 14,7 % | 11,9 % | 13,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76,2 % | 74,8 % | 85,3 % | 88,1 % | 86,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0,4 % | 0,4 % | 0,8 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 10.021.861 kr. i 2021 til 1.837.340 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.022 | 11.206 | 6.167 | 4.050 | 1.837 | −55 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 8.359.603 kr. i 2021 til 957.714 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.360 | 9.705 | 7.141 | 4.484 | 958 | −79 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -81.316 kr. i 2021 til 490.678 kr. i 2025 (+703 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -81 | 66 | -2.045 | -395 | 491 | +224 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -642.586 kr. i 2021 til -72.194 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -643 | -415 | -2.653 | -1.204 | -72 | +94 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -509.330 kr. i 2021 til -72.194 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -509 | -325 | -3.161 | -1.204 | -72 | +94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 18.544 | 16.576 | 14.028 | 9.707 | 8.030 | −17 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 196 | 196 | 205 | 205 | 205 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 18.740 | 16.772 | 14.233 | 9.913 | 8.235 | −17 % | |
| Varebeholdninger | 694 | 505 | 684 | 265 | 203 | −24 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 718 kr. i 2021 til 9.265 kr. i 2025 (+1190 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 46 | 44 | 57 | 9 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.818 | 6.085 | 3.488 | 1.907 | 1.312 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 25.558 | 22.858 | 17.721 | 11.820 | 9.547 | −19 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.089.844 kr. i 2021 til 1.328.550 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.090 | 5.765 | 2.604 | 1.401 | 1.329 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 7.778.405 kr. i 2021 til 3.594.922 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.778 | 5.344 | 4.429 | 2.892 | 3.595 | +24 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.689.766 kr. i 2021 til 4.623.356 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.690 | 11.748 | 10.688 | 7.527 | 4.623 | −39 % | |
| Passiver i alt | 25.558 | 22.858 | 17.721 | 11.820 | 9.547 | −19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 15 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 15 | 14 | 11 | 3 | −73 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Galten — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg