Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hulvejen 169, 9530 Støvring · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 2,2 % | -14 % | 4 % | -4,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 57,7 % | 30,9 % | 38,9 % | 35,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 20,4 % | 9,2 % | 13,1 % | 9,6 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 10,8 % | -152,4 % | 30,4 % | -44,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 20,4 % | 9,2 % | 13,1 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 79,6 % | 90,8 % | 86,9 % | 90,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 56,9 % | 19,5 % | 28,5 % | 29 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 41.564 kr. i 2021 til 72.860 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 77 | 43 | 87 | 73 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 41.564 kr. i 2021 til -27.140 kr. i 2025 (−165 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 77 | -157 | 87 | -27 | −131 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 20.263 kr. i 2021 til -79.563 kr. i 2025 (−493 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 50 | -218 | 22 | -80 | −461 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 15.709 kr. i 2021 til -62.293 kr. i 2025 (−497 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 38 | -214 | 61 | -62 | −202 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.700 | 1.700 | 1.500 | 1.500 | 1.400 | −7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.700 | 1.700 | 1.500 | 1.500 | 1.400 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 13.741 kr. i 2021 til 38.034 kr. i 2025 (+177 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 40 | 19 | 33 | 38 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 14 | 41 | 30 | 46 | 47 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 1.714 | 1.741 | 1.530 | 1.546 | 1.447 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 316.381 kr. i 2021 til 139.446 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 316 | 355 | 140 | 202 | 139 | −31 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.263.001 kr. i 2021 til 1.171.416 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.263 | 1.245 | 1.226 | 1.200 | 1.171 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 63.631 kr. i 2021 til 131.306 kr. i 2025 (+106 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 64 | 71 | 96 | 117 | 131 | +12 % | |
| Passiver i alt | 1.714 | 1.741 | 1.530 | 1.546 | 1.447 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild