Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Havremarken 11, 7730 Hanstholm · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,6 | 1,8 | 1,7 | 0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 0,6 % | 1,6 % | 1,6 % | -27,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 11,6 % | 10,5 % | 6,1 % | 289,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 64,4 % | 67,8 % | 71,3 % | 31,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,9 % | 2,3 % | 2,2 % | -86,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 92.444 kr. | 104.860 kr. | 99.230 kr. | 72.238 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 64,4 % | 67,8 % | 71,3 % | 31,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 35,6 % | 32,2 % | 28,7 % | 68,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 10,5 % | 6,1 % | 268 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 129.673 kr. i 2021 til 72.238 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | 92 | 105 | 99 | 72 | −27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 71.648 kr. i 2021 til -838.687 kr. i 2025 (−1271 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 72 | 34 | 47 | 41 | -839 | −2135 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 42.421 kr. i 2021 til -843.850 kr. i 2025 (−2089 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 16 | 42 | 37 | -844 | −2379 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 29.443 kr. i 2021 til -660.544 kr. i 2025 (−2343 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 12 | 33 | 31 | -661 | −2223 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.067 | 2.009 | 1.951 | 1.893 | 1.392 | −26 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 103 | 93 | 96 | 100 | 110 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.170 | 2.102 | 2.047 | 1.993 | 1.502 | −25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 61.947 kr. i 2021 til 839.520 kr. i 2025 (+1255 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 0 | 15 | 9 | 840 | +9604 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 84 | 16 | 15 | 9 | 906 | +10368 % | |
| Aktiver i alt | 2.254 | 2.118 | 2.061 | 2.002 | 2.408 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.351.852 kr. i 2021 til 767.156 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.352 | 1.364 | 1.397 | 1.428 | 767 | −46 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 509.195 kr. i 2021 til 1.298.885 kr. i 2025 (+155 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 509 | 409 | 314 | 221 | 1.299 | +488 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 185.428 kr. i 2021 til 313.219 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 185 | 135 | 139 | 141 | 313 | +122 % | |
| Passiver i alt | 2.254 | 2.118 | 2.061 | 2.002 | 2.408 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hanstholm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted