Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kählersbakken 5, 4700 Næstved · Formueforvaltning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,4 % | 12 % | 54,8 % | 8,7 % | 4,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 19,3 % | 6,9 % | 90,8 % | 45,1 % | 79,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 87,2 % | 87,3 % | 91,6 % | 95,7 % | 90,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,4 % | 13,7 % | 59,8 % | 9,1 % | 4,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,2 % | 87,3 % | 91,6 % | 95,7 % | 90,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,8 % | 12,7 % | 8,4 % | 4,3 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,9 % | 0,1 % | 22,3 % | 9,8 % | 14,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 315.808 kr. i 2021 til -29.912 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 316 | -13 | -13 | -13 | -30 | −128 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -13.108 kr. i 2024 til -29.912 kr. i 2025 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -13 | -30 | −128 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 315.777 kr. i 2021 til 206.940 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 316 | 248 | 2.441 | 402 | 207 | −49 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 314.073 kr. i 2021 til 215.742 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 314 | 253 | 2.452 | 402 | 216 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.288 | 2.100 | 4.136 | 4.553 | 4.689 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.288 | 2.100 | 4.136 | 4.553 | 4.689 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.835 kr. i 2021 til 66.528 kr. i 2025 (+2247 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 0 | 84 | 20 | 67 | +239 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 58 | 19 | 341 | 90 | 372 | +311 % | |
| Aktiver i alt | 2.345 | 2.118 | 4.477 | 4.644 | 5.061 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.045.838 kr. i 2021 til 4.591.209 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.046 | 1.849 | 4.102 | 4.443 | 4.591 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 299.504 kr. i 2021 til 469.530 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 300 | 269 | 376 | 201 | 470 | +134 % | |
| Passiver i alt | 2.345 | 2.118 | 4.477 | 4.644 | 5.061 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved