Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tystrupvej 46, 4250 Fuglebjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3 % | 3,1 % | 2,9 % | 2,9 % | 2,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 97,8 % | 96,2 % | 98,2 % | 99,3 % | 95,2 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 95,7 % | 97,9 % | 94 % | 90,8 % | 93,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,1 % | 3,2 % | 3,1 % | 3,2 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,7 % | 97,9 % | 94 % | 90,8 % | 93,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,3 % | 2,1 % | 6 % | 9,2 % | 6,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,9 % | 2,5 % | 1 % | 0,6 % | 1,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.032 kr. i 2021 til -12.323 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -8 | -16 | -12 | -12 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 536.816 kr. i 2021 til 499.307 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 537 | 552 | 542 | 525 | 499 | −5 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 538.360 kr. i 2021 til 504.743 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 538 | 553 | 545 | 557 | 505 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 17.381 | 17.381 | 17.381 | 17.381 | 17.381 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 17.381 | 17.381 | 17.381 | 17.381 | 17.381 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6.949 kr. i 2021 til 22.813 kr. i 2025 (+228 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 9 | 11 | 11 | 23 | +111 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 770 | 359 | 1.087 | 1.747 | 1.134 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 18.151 | 17.740 | 18.468 | 19.128 | 18.516 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 17.364.274 kr. i 2021 til 17.323.470 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.364 | 17.367 | 17.362 | 17.369 | 17.323 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 786.588 kr. i 2021 til 1.192.039 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 787 | 373 | 1.106 | 1.760 | 1.192 | −32 % | |
| Passiver i alt | 18.151 | 17.740 | 18.468 | 19.128 | 18.516 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fuglebjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved