Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ladegårdsvej 6, 2770 Kastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,2 | 0,8 | 0,7 | 1,2 | 0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0 % | -3,1 % | 0 % | 2 % | -1,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,6 % | 92,1 % | 92 % | 99,3 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0 % | -3,3 % | 0 % | 2,1 % | -1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 42.443 kr. | 218.240 kr. | 198.373 kr. | 93.510 kr. | 152.503 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,6 % | 92,1 % | 92 % | 99,3 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,4 % | 7,9 % | 8 % | 0,7 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 126,1 % | 267,2 % | 250,5 % | >999 % | 417,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 42.443 kr. i 2021 til 152.503 kr. i 2025 (+259 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 218 | 198 | 94 | 153 | +63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -238.693 kr. i 2021 til -61.790 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -239 | -63 | -83 | 17 | -62 | −467 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 14.565 kr. i 2021 til -253.332 kr. i 2025 (−1839 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | -754 | -8 | 513 | -253 | −149 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -7.211 kr. i 2021 til -281.065 kr. i 2025 (−3798 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -817 | 1 | 475 | -281 | −159 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13.895 | 13.614 | 13.333 | 10.044 | 9.829 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 11.677 | 10.297 | 10.346 | 6.758 | 6.426 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 25.572 | 23.911 | 23.679 | 16.801 | 16.255 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 278.035 kr. i 2021 til 641.428 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 278 | 546 | 509 | 1.450 | 641 | −56 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.854 | 2.681 | 2.513 | 6.436 | 6.184 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 28.425 | 26.592 | 26.192 | 23.238 | 22.439 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 26.315.559 kr. i 2021 til 22.285.935 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26.316 | 24.499 | 24.100 | 23.067 | 22.286 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.889.320 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.889 | 1.889 | 1.889 | 125 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 220.477 kr. i 2021 til 153.471 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 220 | 204 | 203 | 46 | 153 | +232 % | |
| Passiver i alt | 28.425 | 26.592 | 26.192 | 23.238 | 22.439 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby