Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gl Strandvej 165, 3050 Humlebæk · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,1 | -0,3 | 2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,1 % | 1,4 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 92,4 % | 96,8 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 4,5 % | 1,4 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -62.862 kr. | -272.800 kr. | 176.098 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 92,4 % | 96,8 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 7,6 % | 3,2 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 11,3 % | 56,7 % | 578,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -412.939 kr. i 2021 til 276.098 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -413 | -15 | 227 | -73 | 276 | +479 % | |
| Personaleomkostninger | 100 | 212 | 290 | 200 | 100 | −50 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -512.939 kr. i 2021 til 136.985 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -513 | -3.071 | -1.660 | -312 | 137 | +144 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 14.265.592 kr. i 2021 til 2.581.114 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.266 | -4.478 | 3.948 | 858 | 2.581 | +201 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 11.147.444 kr. i 2021 til 1.970.838 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.147 | -3.483 | 2.054 | 628 | 1.971 | +214 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12.229 | 10.000 | 9.400 | 9.468 | 9.429 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 52.984 | 40.917 | 166 | 53 | 47 | −11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 65.213 | 50.917 | 9.566 | 9.521 | 9.476 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 562.586 kr. i 2021 til 1.757.986 kr. i 2025 (+212 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 563 | 688 | 397 | 678 | 1.758 | +159 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 962 | 4.254 | 40.402 | 36.733 | 35.828 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 66.175 | 55.170 | 49.968 | 46.254 | 45.304 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 63.406.850 kr. i 2021 til 44.762.926 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63.407 | 52.819 | 46.164 | 44.792 | 44.763 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 40.800 kr. i 2021 til 237.330 kr. i 2025 (+482 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | 241 | 276 | 267 | 237 | −11 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.727.303 kr. i 2021 til 303.812 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.727 | 2.111 | 3.528 | 1.195 | 304 | −75 % | |
| Passiver i alt | 66.175 | 55.170 | 49.968 | 46.254 | 45.304 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Humlebæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredensborg