Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Kongensgade 58B, 5000 Odense C · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 1 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 31,8 % | -5,1 % | 27 % | 31,2 % | 28 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 114,6 % | 133,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | 75,2 % | 58,6 % | 59,7 % | 56,7 % | 55,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,3 % | -8,7 % | 45,3 % | 55,1 % | 50,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.508.201 kr. | 34.749 kr. | 2.760.138 kr. | 4.412.597 kr. | 4.526.878 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 75,2 % | 58,6 % | 59,7 % | 56,7 % | 55,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24,8 % | 41,4 % | 40,3 % | 43,3 % | 44,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 102,5 % | 124,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.726.469 kr. i 2022 til 11.577.844 kr. i 2026 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.726 | 5.115 | 8.194 | 11.081 | 11.578 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.218.268 kr. i 2022 til 7.050.966 kr. i 2026 (+119 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.218 | 5.080 | 5.276 | 6.668 | 7.051 | +6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.415.330 kr. i 2022 til 3.812.184 kr. i 2026 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.415 | -230 | 2.303 | 3.808 | 3.812 | +0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.385.628 kr. i 2022 til 3.721.105 kr. i 2026 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.386 | -249 | 2.263 | 3.754 | 3.721 | −1 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.080.424 kr. i 2022 til 2.907.486 kr. i 2026 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.080 | -195 | 1.761 | 2.928 | 2.907 | −1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 4.230 | 3.837 | −9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 775 | 775 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.336 | 2.367 | 4.451 | 5.005 | 4.612 | −8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 202 | 190 | −6 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.766.200 kr. i 2022 til 5.389.152 kr. i 2026 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.766 | 1.097 | 1.454 | 3.908 | 5.389 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.066 | 1.466 | 2.065 | 4.369 | 5.781 | +32 % | |
| Aktiver i alt | 3.401 | 3.833 | 6.516 | 9.375 | 10.393 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.557.060 kr. i 2022 til 5.725.213 kr. i 2026 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.557 | 2.247 | 3.890 | 5.318 | 5.725 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.811.638 kr. i 2025 til 4.341.122 kr. i 2026 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 3.812 | 4.341 | +14 % | |
| Passiver i alt | 3.401 | 3.833 | 6.516 | 9.375 | 10.393 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 14 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 14 | 14 | 14 | 14 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense