Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosavej 22, 2930 Klampenborg · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,9 % | -84,5 % | -7,6 % | -6,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 138,2 % | 9,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 93,9 % | 78,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,9 % | -84,6 % | -8,1 % | -8,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 93,9 % | 78,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,2 % | 6,1 % | 21,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 2,7 % | 3,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -15.280 kr. i 2021 til -30.625 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -19 | -7 | -44 | -31 | +31 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -15.280 kr. i 2021 til -30.625 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -19 | -7 | -44 | -31 | +31 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.099.817 kr. i 2021 til -895.464 kr. i 2025 (−181 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.100 | 1.073 | -10.143 | -902 | -895 | +1 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 871.611 kr. i 2021 til -895.464 kr. i 2025 (−203 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 872 | 857 | -10.143 | -902 | -895 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 19.314 | 21.540 | 8.648 | 10.812 | 12.687 | +17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.314 | 21.540 | 8.648 | 10.812 | 12.687 | +17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.208.028 kr. i 2021 til 103.143 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.208 | 484 | 1.559 | 19 | 103 | +440 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.224 | 626 | 3.362 | 996 | 262 | −74 % | |
| Aktiver i alt | 21.537 | 22.167 | 12.010 | 11.809 | 12.949 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 21.275.497 kr. i 2021 til 10.192.064 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.275 | 22.133 | 11.989 | 11.088 | 10.192 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 261.934 kr. i 2021 til 2.756.716 kr. i 2025 (+952 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 262 | 34 | 21 | 721 | 2.757 | +282 % | |
| Passiver i alt | 21.537 | 22.167 | 12.010 | 11.809 | 12.949 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klampenborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte