God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Præstebrovej 48C, 4532 Gislinge · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | 41,4 % | 47,5 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1 | 1,2 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,8 % | -0,1 % | 3,8 % | 0,7 % | 2,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 149,4 % | 136,9 % | 146,2 % | 147,5 % | 139,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | 61,4 % | 63,2 % | 64,4 % | 68 % | 68,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,3 % | -0,2 % | 5,9 % | 1 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 74.547 kr. | 33.618 kr. | 164.912 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 61,4 % | 63,2 % | 64,4 % | 68 % | 68,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 38,6 % | 36,8 % | 35,6 % | 32 % | 31,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 69 % | 87,4 % | 78,3 % | 86,6 % | 34,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 1.969.487 kr. i 2024 til 1.764.038 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1.969 | 1.764 | −10 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 717.494 kr. i 2021 til 837.717 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 717 | 650 | 788 | 815 | 838 | +3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 642.947 kr. i 2021 til 727.571 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 643 | 616 | 623 | 768 | 728 | −5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 46.773 kr. i 2021 til 151.985 kr. i 2023 (+225 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 47 | 13 | 152 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 27.219 kr. i 2021 til 87.914 kr. i 2025 (+223 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | -4 | 137 | 23 | 88 | +279 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 21.169 kr. i 2021 til 64.313 kr. i 2025 (+204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | -4 | 106 | 17 | 64 | +269 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.306 | 2.285 | 2.272 | 2.260 | 2.250 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.306 | 2.285 | 2.272 | 2.260 | 2.250 | −0 % | |
| Varebeholdninger | 39 | 35 | 28 | 26 | 19 | −24 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 205.101 kr. i 2021 til 121.649 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 205 | 244 | 273 | 236 | 122 | −48 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 444 | 381 | 509 | 402 | 485 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 2.750 | 2.667 | 2.782 | 2.661 | 2.735 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.688.800 kr. i 2021 til 1.873.243 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.689 | 1.685 | 1.791 | 1.809 | 1.873 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 278.070 kr. i 2021 til 37.963 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 278 | 221 | 162 | 103 | 38 | −63 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 297.450 kr. i 2021 til 348.801 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 297 | 279 | 348 | 272 | 349 | +28 % | |
| Passiver i alt | 2.750 | 2.667 | 2.782 | 2.661 | 2.735 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gislinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk